Blog Doktora No

Blog geeka o komiksach, filmie, anime oraz nauce i technice - A Geek's blog about anime, film, sci and tech

Zdjęcie próbne kostiumu z najnowszego filmu o Sędziu Dreddzie

  • English (United States)
  • Polski

Jak donosi CHUD.com, do sieci z kanału Twittera jednego z projektantów pracujących przy nadchodzącym filmie o przygodach Sędziego Dredda wyciekł fotos z zdjęć próbnych na których widać odtwórcę głównej roli (Carl Urban) w próbnej wersji kostiumu hiperautorytarnego stróża prawa (który dosłownie nim JEST) z futurystycznego Mega-City.  

Wypadało by przypomnieć, że w oryginalnych komiksach wydawnictwa 2000 A.D. Dredd nigdy nie zdejmował swego hełmu (na zdjęciu poniżej widać, że prototyp jest kiepsko spasowany), tak więc jeżeli filmowcy zostaną wierni pierwowzorowi, to jedyne co będziemy mogli zobaczyć to szczękę Urbana.

Na razie ciężko cokolwiek zawyrokować. Pamiętajmy, że pierwsza adaptacją, w postaci superprodukcyjniaka z 1995 roku ze Sylwestrem Stallone kompletnie nie wypaliła, i była mocno oderwana od pierwowzoru (jak scenariusz jest do bani i brak wizji, to nawet kostiumy od Versace nie pomogą). Co się szykuje w roku 2011? Zobaczymy. Pozostaje trzymać kciuki. A sam życzyłbym sobie jak najwięcej motywów satyrycznych.